Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1  Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych,
Kierunek 1.2 Budowa ogólnokrajowej  sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek  w ramach NPRCz 2.0 na lata 2021 - 2025”

 

Dyskusyjny Klub Książki

Czcionka:

JAK PISAĆ RECENZJĘ?

Jak napisać dobrą recenzję książki? W jaki sposób opowiadać i jakie informacje można, a jakich nie należy przekazywać, aby zachęcić do przeczytania książki ? Jedno jest pewne: nigdy nie ujawniaj zakończenia .

 

 

DKK ZNOWU W AKCJI !!!

Nasze świętowanie Tygodnia Bibliotek dopełniło jak wisienka na torcie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki bo czymże byłyby biblioteki i książki gdyby nie czytelnicy. Pozdrawiamy wszystkich naszych pasjonatów dobrej literatury i dziękujemy, że dzięki Wam nasza praca "nabiera rumieńców".

 

PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

 

Raz nas więcej, raz mniej. Jak komu pasuje. Ważne, że w ciepłej, przyjaznej atmosferze, wśród książek i o książkach. Tym razem w temacie: "Przegląd nowości wydawniczych".

 

 

 

 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK = TYDZIEŃ SPOTKAŃ Z PISARZAMI !!!

Jeśli książki i pisarze to oczywiście DKK . U nas jak zawsze wesoło i sympatycznie. Naszym gościem była Ewa Szymańska, której saga "Bo trzeba żyć" osiągnęła wielki sukces w świecie debiutów literackich. Pani Ewa jest przesympatyczną, ciepłą osobą, która od dziecka nie tylko namiętnie czyta książki ale też zawsze marzyła o napisaniu własnej. Udało się !!! Jak się okazuje z wielkim sukcesem. Dodam jeszcze tylko ciekawostkę, że pani Ewa mieszka na stałe w Łukowie gdzie uczy języka polskiego w jednej z tutejszych szkół. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za spotkanie . Było super !!!

 

 

 

JACEK ŁAPIŃSKI W DKK !!!

"Z uśmiechem każdemu do twarzy...." - ta i inne pozytywne myśli towarzyszyły nam podczas wczorajszego spotkania autorskiego. Było pozytywnie i optymistycznie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu a dobra pasja i uśmiech drugiego człowieka to najlepsze lekarstwo na chandrę i "gorsze dni".

 

 

 

SPOTKANIE Z JACKIEM ŁAPIŃSKIM W DKK !!!

"Dobry humor to lepsze życie". Chyba każdy się z tym zgodzi. Już wkrótce będziemy mogli o tym porozmawiać z naszym gościem Jackiem Łapińskim, prawnikiem, pasjonatem psychologii pozytywnej, pływakiem, piłkarzem, podróżnikiem po Polsce, autorem książek "Z uśmiechem Ci do twarzy !" i "Dlaczego warto czytać?" a przede wszystkim przyjaznym, pogodnym człowiekiem jak sam się przedstawia. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem czytelników. Pozytywnych emocji na pewno nie zabraknie...

 

 

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE DKK !!!

 

 

POWIEŚCI MAGDALENY MAJCHER

"Osiedle Pogodne" z pięknym widokiem na Bielsko-Białą i Beskidy. Położona na uboczu enklawa dla bajecznie bogatych ludzi z wyższych sfer. Cudowne życie - piękny dom, praca marzeń, pieniądze, wspaniałe dzieci. Czy jednak wszystko tak idealnie im się układa?Każda z rodzin ma wszystko oprócz jednego - szczęścia. Właśnie o tym i innych wątkach powieści Magdaleny Majcher rozmawialiśmy podczas ostatniego spotkania DKK.
 
 
 
 
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI  !!!
 
 
 
 
 
PIERWSZE SPOTKANIE W 2022 R.
 
Pozytywne emocje to podstawa, zwłaszcza gdy za oknem zimno i mokro. W naszym DKK ich nie brakuje, w takim gronie trzeba często spoglądać na zegarek żeby nie stracić poczucia czasu. Temat wczorajszego spotkania: Nominacje w konkursie "Książka roku 2021".
 
 
 
 
 
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY LUBIĄ CZYTAĆ I ROZMAWIAĆ KSIĄŻKACH !!!
 
 
 
 
 
KOLEJNE SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI !!!
 
Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać i nie wyobrażają sobie jesieni bez ciepłego koca, kubka kawy i dobrej książki...!!!
 
 
 
 
 
GRAŻYNA PLEBANEK W NASZYM DKK  !!!
 
Trzeba przyznać, że mamy szczęście do ludzi... Każdy z naszych gości to nie tylko ciekawa osobowość ale też przesympatyczny człowiek. Podczas naszego wczorajszego spotkania gościliśmy panią Grażynę Plebanek - pisarkę, felietonistkę, autorkę powieści „Dziewczyny z Portofino”, „Pudełko ze szpilkami”, „Nielegalne związki” a także scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych. Pani Grażyna publikuje w językach polskim, angielskim, holenderskim…
Zobacz więcej
 
 
 
 

SPOTKANIE AUTORSKIE W DKK  !!!

 

NARODOWE CZYTANIE 2021 !!!

Słuchanie tekstu "Pani Dulskiej" w takim wykonaniu to czysta przyjemność . Świetna ponadczasowa literatura, czytający którym książki nie są obce wręcz przeciwnie sami dużo czytają i potrafią interpretować czytany tekst, do tego przyjazna kameralna atmosfera... Czegóż chcieć więcej ??? Dziękujemy serdecznie przedstawicielom naszych miejscowych instytucji (Rada Gminy Adamów, OSP w Adamowie i Komisariat Policji w Adamowie) oraz paniom z Dyskusyjnego Klubu Książki za udział w akcji Narodowe Czytanie, promującej czytelnictwo i największe dzieła polskiej literatury .

NARODOWE CZYTANIE 2021

Już wkrótce wielkie święto polskiej literatury - Narodowe Czytanie 2021 !!!  Akcja ma na celu zachęcanie do wspólnego czytania największych dzieł literatury polskiej. Główną bohaterką tegorocznej edycji będzie książka Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". Nasza biblioteka jak co roku włącza się do akcji. Tym razem wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki i zaproszonymi gośćmi ... Zapraszamy serdecznie !!!  

 

 

SPOTKANIE DKK 20.08.2021R.

Polecamy książki, które teraz czytamy !!! Jak widać na załączonym obrazku każdego interesuje zupełnie inna kategoria: psychologia, biografie, thriller, literatura obyczajowa, mimo to każda z pań potrafiła zaciekawić innych swoją książką. Spędzenie czasu w takim gronie to naprawdę czysta przyjemność.

 

JUŻ W CZWARTEK KOLEJNE SPOTKANIE DKK .

Zapraszamy wszystkich, którzy czytaja ksiązki i lubią o nich rozmawiać !!!

SPOTKANIE DKK

Znowu się spotykamy !!! Tym razem polecałyśmy najciekawsze z przeczytanych w ostatnim czasie książek. Wśród nich znalazły się: "Siła nawyku" D.Charles, "Labirynt duchów" R.Zafon, "Wianek z pawich piór" A.Olszanowska, "Ostatni list" M.Ulatowska, "Test na miłość" Hoang.H. Każdą z nich można oczywiście wypożyczyć w naszej bibliotece. Zrobiłyśmy też szczegółowy przegląd nowości bibliotecznych i bestsellerów ostatnich miesięcy.

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ ENERLICH

Miło nam poinformować, że już wkrótce nasz Dyskusyjny Klub Książki odwiedzi pochodząca z Mrągowa, ceniona i lubiana pisarka, dziennikarka, instruktorka jogi, autorka powieści społeczno-obyczajowych m.in. cyklu 'Prowincja" Pani Katarzyna Enerlich.
Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji programu "LUBELSKIE DKK- ZASMAKUJ W CZYTANIU", finansowane ze środków Instytutu Książki.
 

RECENZJA DKK: WOJCIECH WÓJCIK "GARŚĆ POPIOŁU"

"Akcja toczy się w szkole, gdzie zostaje znaleziony zamordowany nauczyciel. Jego koledzy z pracy zaczynają na własną rękę prowadzić śledztwo. Sytuacje zawarte w książce często przypominają realne życie w szkołach, relacje nastolatków z nauczycielami itp. Książka wciąga czytelnika od pierwszych stron. Czyta się z zapartym tchem. Każdy rozdział daje do myślenia. Polecam wszystkim, którzy lubią akcję i mocne wrażenia !!!" Grażyna R.

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/84587570_1465665153607301_301087407996928000_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQn14HQkcCGSAni9KItqAu57X-CJMcsK_YEdd0vTYXDGC8sHNMqLkQnAoF6ayJCduDE&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=439c819446d445b27c9f27f33e228e27&oe=5EBEFB88

 

Z CYKLU " RECENZJA NASZEGO DKK " książka Wojciecha Dutki "Czarna pszczoła"...

" Rok 1940, rok 2015. Dwa wątki, dwie podobne historie. Książka zaciekawiła mnie od pierwszej strony. Relacje córki z matką są bardzo mocne. Chociaż córka ma swoje życie opiekuje się swoja schorowana matką. Śmierć wnuka daje wszystkim do myślenia. Zastanawiają się jak w 1940 i 2015r. mogły się dokonać dwie tak podobne zbrodnie. W tej książce napięcie i akcja przeplatają się co chwilę. Przeczytałam jednym tchem a finał zaskoczył mnie najbardziej. POLECAM !!! " Grażyna R.

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI POLECA... !!!

Z nowym rokiem rozpoczynamy cykl krótkich recenzji książkowych klubowiczów naszego DKK. Będziemy systematycznie polecali książkowe bestsellery naszej biblioteki i ulubione książki klubowiczów. Na początek dwutomowa powieść autorstwa Agnieszki Lingas - Łoniewskiej "Kiedy zniknę" i "Kiedy wrócę".
"Wielkie miłości, zdrady, tajemnice, które kryją pokolenia. Wieś pełna tragedii zarówno rodziców jak ich dzieci. Trzyma w napięciu do końca. Przedstawia ogromne różnice biednych i bardzo bogatych. Polecam młodzieży i dorosłym" H.P.

 

 

DKK POLECA ....

W Dyskusyjnym Klubie Książki tym razem polecamy powieści na długie zimowe wieczory. Jak się okazuje największe emocje wzbudza wciąż Ałbena Grabowska (autorka znanego wszystkim cyklu "Stulecie Winnych"). Jej powieść "Ostatnia chowa klucz" wciąga niesamowicie, czyta się ją na wstrzymanym oddechu. Choć na początku wydaje się być zwyczajną historią nastolatek z tragiczną przugodą, książka jednak wciąż zaskakuje. Polecamy wszystkim, którzy lubią emocje i niespodzianki. Proszę tylko zarezerwować sobie czas bo od tej książki naprawdę nie sposób się oderwać.

 

W NASZYM KLUBIE KSIĄŻKI UJAWNIAJĄ SIĘ TALENTY PISARSKIE !!!

Miło nam poinformować, że podczas spotkań naszego Klubu Książki ujawniają się talenty pisarskie !!!. Jak się okazuje ludzie, których pasją jest czytanie często sami próbują swych sił w pisaniu książek, przelewają swoje emocje, obserwacje świata na papier. W ten sposób powstaje seria książeczek dla dzieci pt.”Magiczna Zagroda” z tekstem autorstwa Pani Lucyny Saran, ilustrowana przez kilkoro plastycznie uzdolnionych dzieci z naszej miejscowości . Po wysłuchaniu tekstu wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że jest świetny i nie powinien pozostawać w szufladzie. Z niecierpliwością czekamy na dalsze części … Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić do wydania tych książek. Będzie to na pewno impulsem do działania dla innych kreatywnych osób aby uwierzyły w siebie, zapomniały o ograniczeniach czy skrępowaniu i zaczęły dzielić się swoją pasją z innymi.

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ JODEŁKA

"Szpiedzy, zdrajcy, bohaterowie najsłynniejszy polski obraz…” taki opis widnieje na okładce powieści „ 2 miliony za Grunwald ”, której autorkę gościliśmy w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki we wtorkowe popołudnie.
Joanna Jodełka - polska pisarka związana z Poznaniem, absolwentka historii sztuki UAM, autorka świetnych powieści sensacyjnych i kryminalnych, uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru za powieść „Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach”, którą przełamała męską hegemonię wśród laureatów. Wydała także m.in. „Grzechotkę”, „Kamyk”, „Kryminalistkę” i „Wariatkę” (wyróżniona na festiwalu „Kryminalna Piła”). W 2017 ukazał się przewodnik jej autorstwa poświęcony zabytkom województwa wielkopolskiego „ Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom”. Otrzymała stypendium literackie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz drugie – Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej (na rozwinięcie projektu scenariusza filmu o Józefie Piłsudskim). Najnowsza powieść „2 miliony za Grunwald” oparta jest na faktach i opowiada o ukrywaniu przed hitlerowcami obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” przez cały okres II wojny światowej.
Poza dzieleniem się wrażeniami po przeczytaniu książki i dopytywaniem o okoliczności powstania i prace nad powieścią, ciekawi byliśmy życia codziennego pani Joanny, początków jej twórczości, odkrywania w sobie potrzeby samorealizacji i wyrażenia siebie poprzez pisanie. Dowiedzieliśmy się, że mama pani Joasi pochodzi z pobliskiego Stanina więc i autorka ma szczególny sentyment do naszych okolic. Nasi klubowicze zachwyceni byli nie tylko książką ale samą postacią i osobowością jej autorki. Pani Joanna Jodełka to znakomity pisarz ale przede wszystkim piękna kobieta , pełna ciepła, szczerości, otwartości w kontaktach z ludźmi. My byliśmy zachwyceni.
SPOTKANIE AUTORSKIE ODBYŁO SIĘ W RAMACH PROGRAMU DOTACYJNEGO DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH INSTYTUTU KSIĄŻKI

 

 

 

 

 

 

 

JUŻ WKRÓTCE W DKK SPOTKANIE AUTORSKIE. ZAPRASZAMY !!!

JUŻ W PONIEDZIAŁEK W DYSKUSYJNYM KLUBIE KSIĄŻKI SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ JODEŁKA- autorką mistrzowskiej powieści sensacyjnej opartej na prawdziwej historii najważniejszego obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

GOŚCIE SPECJALNI W DKK...

Zderzenie dwóch światów, dwóch pokoleń podczas wczorajszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.Naszymi gośćmi były: nauczyciel języka polskiego Pani Katarzyna Zgorzałek oraz jej trzy zafascynowane czytaniem uczennice: Kinga, Kasia i Ola. Życie Jerzego Kosińskiego i treść jego książki "Wystarczy być" stały się inspiracją do rozmów o naszej rzeczywistości. W dzisiejszym świecie czasem po prostu wystarczy być, w odpowiedni sposób zaistnieć, trafić do ludzi, wyróżnić się z tłumu, niekoniecznie własnym intelektem czy mądrością życiową aby stać się uwielbianym i zrobić karierę.Tak działa choćby świat mediów. Odpowiednia promocja potrafi zdziałać wiele. Młodzież potwierdza, że książka również może zmienić myślenie, postrzeganie świata pod warunkiem, że jest napisana w sposób, który do nich przemawia. Byliśmy pod wrażeniem świetnego kontaktu i identycznego niemalże światopoglądu nauczyciela z uczniami. Dziękujemy serdecznie za spotkanie.

 

 

KOLEJNE SPOTKANIE JUŻ WE WTOREK 04 MARCA.....!!!

Już wkrótce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają książki i lubią o nich rozmawiać .Tym razem tematem spotkania będzie powieść "Wystarczy być" Jerzego Kosińskiego.

 

 SPOTKANIE Z KS. PRAŁATEM STANISŁAWEM DZYREM - 04.02.2019R.

Gościem szczególnym naszego Klubu Książki był tym razem ksiądz prałat Stanisław Dzyr. Postać szczególna, człowiek znany i bardzo ceniony nie tylko przez naszą lokalną społeczność. W zeszłym roku ksiądz prałat obchodził 60-lecie swojej posługi kapłańskiej, jest Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiaty Janowskiej (1995). Został również Mianowany przez Ojca Świętego Franciszka Kapelanem Jego Świątobliwości (2017). Mieliśmy okazję posłuchać pięknie opowiedzianych przez naszego gościa prawdziwych historii z lat okupacji, wspomnień dotyczących postaci Józefa Piłsudskiego. Ksiądz prałat podzielił się z nami również swoją miłością do książek, pasją do poezji m.in. Mickiewicza i Konopnickiej, których wiersze wielokrotnie deklamował podczas spotkania oraz pieśni okresu międzywojennego, których ogromną ilość nasz gość świetnie zachował zarówno w swojej pamięci jak i śpiewnikach, które od lat kolekcjonuje. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy księdzu prałatowi za przyjęcie zaproszenia. To dla nas wielki zaszczyt gościć tak niezwykłą postać.

 

 

SAGA EDYTY ŚWIĘTEK "SPACER ALEJĄ RÓŻ"

We wtorkowy wieczór 11 grudnia odbyło się kolejne spotkanie DKK Tym razem udaliśmy się na literacki "Spacer Aleją Róż" z książkami Pani Edyty Świętek. Rozmawialiśmy o porywającej historii rodziny Szymczaków, którą pokochały tysiące czytelników. Bohaterowie to ludzie ogromnie pracowici i gospodarni, których los często doświadczał i poddawał ciężkim próbom.Jednak dzięki bardzo mocnym więziom rodzinnym i wspieraniu się wzajemnym przetrwali Fascynująca jest nie tylko ciekawa intryga ale i świetnie nakreślone postaci bohaterów. Realizm opisów życia w powojennej Polsce powoduje, że czytelnik niejednokrotnie przenosi się w czasy, o których czyta . Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które znamy z kart książek historycznych. Autorce sagi Pani Edycie Świętek gratulujemy talentu i z niecierpliwością czekamy na kolejne książki.

 

 

Z WYJATKOWYMI GOŚĆMI WOKÓŁ NASZEJ LOKALNEJ HISTORII....

W czwartkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki .Tym razem w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zaprosiliśmy dwóch wyjątkowych gości, związanych z naszą lokalną historią. Pan Waldemar Tura- drugi Polak w historii, który otrzymał tytuł arcymistrza kompozycji szachowej, wieloletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Adamowie, znakomity polonista, autorytet jeśli chodzi o literaturę, znajomość faktów historycznych ale również porywającą formę przekazu. Pan Wojciech Szymaszek- kustosz Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, wspólnie z Panem Karolem Ponikowskim napisał wydaną w 2018 roku książkę "Ocalić od zapomnienia. Śladami ostatniej Bitwy Kampanii Polskiej 1939r. " , pasjonat historii, patriota, osoba szczególnie związana z kultywowaniem pamięci o generale Kleebergu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Rozmowa w takim gronie to czysta przyjemność.

 

 

KOLEJNE SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI JUŻ WKRÓTCE ....!!! ZAPRASZAMY!!!

 

 

O NAJNOWSZYCH BESTSELLERACH KSIĄŻKOWYCH....

 

 

DKK W ADAMOWIE POLECA  cykl powieści Joanny Jax "Zemsta i przebaczenie"

Losy dwóch spokrewnionych z sobą mężczyzn i ich potomków na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Wartka akcja, mnogość różnorodnych bohaterów i wątków z nimi powiązanych sprawiają, że trudno odłożyć książkę. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie DKK, którego tematem przewodnim będą losy postaci z cyklu "Zemsta i przebaczenie". KAWIARNIA BIBLIOTEKI+ W ADAMOWIE, 11 LIPCA GODZ.16.00

 

 

POZNAJEMY ZASADY FUNKCJONOWANIA I IDEE DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI

 

 

DYSKUSYJNYB KLUB KSIĄŻKI JUŻ WKRÓTCE W BIBLIOTECE+.

"Przy kawie i ciastku o książkach"

https://24wspolnota.pl/images/cache/650x330/crop/images%7Ccms-image-000189266.jpg

GMINA ADAMÓW: Już wiosną przy Gminnej Bibliotece Publicznej ruszy Dyskusyjny Klub Książki. Będzie to drugi, po łukowskim, DKK w powiecie.



Dyskusyjne Kluby Książki powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają od początku 2007 r. przy bibliotekach różnego stopnia - od wojewódzkich po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

 

Moda na czytanie

Projekt adresowany jest do wszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać o lekturze, a także poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Cel DKK to ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Klubowicze nie muszą być zapisani do biblioteki. Ważne, by kartę biblioteczną posiadał moderator, bo to on będzie odpowiedzialny za przekazywanie książek uczestnikom i ich późniejszy zwrot. Pomysł klubów opiera się na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach - biblioteka, szkoła, kawiarnia, lub dom jednego z uczestników, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.

Optymalna wielkość klubu to 2-12 osób, a optymalna częstotliwość spotkań - co miesiąc. Spotkania DKK nie muszą mieć ściśle określonej formy, a prowadzący moderator nie musi znać się na literaturze. Możliwe jest umówienie się, że każde spotkanie prowadzi inny klubowicz. Zadaniem moderatora w czasie spotkania jest pobudzanie dyskusji. Moderator nie próbuje udowodnić, że jego własna interpretacja książki jest jedyna i właściwa. Zachęca jedynie klubowiczów do zabrania głosu i dzieli się z nimi swoimi wrażeniami.

 

Dla wszystkich

Obecnie na terenie powiatu łukowskiego działa tylko 1 Dyskusyjny Klub Książki - w Łukowie. Koordynatorem wojewódzkim projektu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Klubami na tym terenie opiekują się koordynatorzy wojewódzcy. Ich zadaniem jest m. in. dostarczenie bibliotekom książek oraz przygotowanych przez Instytut Książki materiałów promocyjnych (plakaty klubów, ulotki i naklejki zamieszczane w książkach czytanych w klubach).

Pomysł, by DKK powstał także w Adamowie, wyszedł od mieszkańców.

- To czytelnicy już przy ladzie bibliotecznej mający dużo do powiedzenia na temat książek, które już przeczytali albo chcieliby przeczytać w przyszłości - śmieje się Aneta Rudzińska z adamowskiej Biblioteki+. - Bardzo spodobała im się idea, że chociaż większości DKK kojarzą się z polonistami i uczonymi literackimi wywodami, to tak naprawdę każdy dorosły może przyjść, żeby w towarzystwie innych czytelników wypowiedzieć się o czytanych książkach. Ważne było też to, że spotkania będą się odbywać w przyjaznej atmosferze oraz na luzie, przy ciastku i kawie.

 

Sporo zainteresowanych

Jak dodaje pani Aneta, Dyskusyjny Klub Książki w Adamowie ma się spotykać raz w miesiącu:

- To minimum wymagane przez Instytut Książki. Poza tym chodzi o to, żeby udało się zabrać większą liczbę uczestników i nie wystraszyć potencjalnych zainteresowanych. Na tym terenie nie każdy ma czas, żeby się częściej spotykać. Ale myślę, że jeżeli wśród czytelników pojawi się potrzeba, by zwiększyć liczbę spotkań, nic nie będzie stało na przeszkodzie.

W Gminnej Bibliotece Publicznej trwają właśnie zapisy chętnych do DKK.

- Już mamy sporo zainteresowanych osób. Wierzę w to, że będą się zapisywać kolejni - dodaje Aneta Rudzińska.

Zapisy potrwają do końca marca. Wiele wskazuje więc na to, że pierwsze spotkanie odbędzie się już wiosną. Już dziś wiadomo, że przyjedzie koordynator z WBP w Lublinie, który wytłumaczy członkom klubu zasady funkcjonowania DKK.


 

 

SPOTKANIE DKK 03.10.2023

Utworzono dnia 04.10.2023, 13:02

Nowości książkowe

Zegar

Kalendarium

Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Pogoda