Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1  Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych,
Kierunek 1.2 Budowa ogólnokrajowej  sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek  w ramach NPRCz 2.0 na lata 2021 - 2025”

 

Pierwsze Forum Lokalne pt. "Wspólnie dla młodzieży z gminy Adamów"

Utworzono dnia 18.10.2019
Czcionka:

Pierwsze Forum Lokalne pt. "Wspólnie dla młodzieży z gminy Adamów"- już za nami.
Uczestniczyło w nim 30 osób. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz lokalnych, w osobie wójta gminy Karola Ponikowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Anny Bartosiewicz,przedstawiciele szkół z terenu gminy, Domu Kultury Pomnika Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, bibliotek, policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, sołtysi wsi Zakępie, Sobiska, Józefów Duży, działacze organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia „Modry Len” w Adamowie, Stowarzyszenia Oświatowego „Kaganek” w Zakępiu, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Józefów Duży, Towarzystwa Przyjaciół Woli Gułowskiej.
Spotkanie poprowadziły specjalistki i działaczki społeczne z terenu Lubelszczyzny: Karolina Suska oraz Małgorzata Kruszyńska.
Forum otworzyła Iwona Adamska- dyrektor biblioteki.
O idei, celach i założeniach spotkania opowiedział Paweł Walecki, przedstawiciel Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.
Pierwszy etap spotkania polegał na wspólnym omówieniu sylwetki młodego człowieka z gminy Adamów. Uczestnicy poznali liczbę mieszkańców gminy, liczbę młodzieży oraz odsetek uczących się w adamowskich szkołach. Przedyskutowali pasje młodych ludzi, ich marzenia, problemy oraz cele do których dążą w życiu i co chcą osiągnąć.
Ożywioną dyskusję na powyższe tematy , często trzeba było wracać na właściwe tory.
Po przerwie kawowej uczestnicy spotkania pracowali w grupach metodą world cafe. Spisali na planszach jakie są zasoby środowiska lokalnego oraz ludzkiego do pracy z młodzieżą, jaka jest dostępność infrastruktury, usług rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych oraz jakie są doświadczenia w pracy z młodymi ludźmi. Po wspólnym przeanalizowaniu spisanych faktów nastąpiła dyskusja na temat współpracy lokalnej oraz jak można połączyć siły aby młody człowiek wkraczający w dorosłość był : dobrze wyedukowany, posiadał wachlarz kompetencji społecznych, był świadomy swoich wartości oraz był gotowy do zdobywania świata ze świadomością lokalnego bogactwa.
Podsumowując spotkanie uczestnicy doszli do wniosków, że było ono bardzo potrzebne, ponieważ nie zdawali sobie sprawy z sytuacji młodych ludzi. Stwierdzili, że po dzisiejszym dniu zwrócą uwagę na potrzeby młodych, zaczną ich słuchać i z nimi współpracować- traktując ich -już nie jak dzieci ale na równi ze sobą..
Na zakończenie głos zabrała Edyta Dziudzik, koordynatorka grupy młodzieży w projektach Równać Szanse. Opowiedziała o pracy z młodymi, przedstawiła efekty zrealizowanych projektów i zachęciła do działania.

Nowości książkowe

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 56

W tym miesiącu: 116

W poprzednim miesiącu: 227

Wszystkich: 20344

Pogoda